sâmbătă, 25 februarie 2012

Europa League

În 1/16 Europa League am avut parte de meciuri interzise persoanelor cu probleme cardiace, spre exemplu dubla manșă dintre Schalke și Viktoria Plzen. Părerea mea inainte de această confruntare era că Schalke îi va bate fără drept de apel pe cei de la Viktoria chiar din primul tur însă aceștia au terminat la egalitate cu scorul de 1-1. În retur cei de la Schalke au deschis scorul prin Huntelaar  în minutul 7 a partidei speranțele celor de la Viktoria păreau a fi spulberate în minuta 61 cind a fost eliminat M. Bakos  . Însă FC Viktoria reușește sa restabilească egalitatea în minutul 88 prin F. Rajtoral  astfel avind speranțe la calificare în etapa următoare. Însă Huntelaar  a distruns toate speranțele echipei din Cehia cu o dubla in minutul 106 și 120. Final de meci Schalke obține calificarea în 1/8 unde o va întîlni echipa Olandeză Twente care la rîndul său a eliminatoe pe Steaua București cu scorul total de 2-0.