luni, 5 martie 2012

0 : 24

O echipa a reusit sa marcheze mai multe goluri intr-un meci, decat s-au dat in toata etapa asta din Premier League.

VIDEO SCOR INCREDIBIL: Dementa TOTALA in cel mai tare meci de fotbal din lume in acest weekend: s-a terminat 24-0!!!
Meciul din Cupa Africii de Sud dintre Mamelodi Sundowns, antrenata de olandezul Johan Neeskens, si Powerlines FC s-a incheiat cu scorul incredibil de 24-0!
"Instructiunile mele au fost sa inscrie cat mai multe goluri. Acest rezultat este bun pentru moralul nostru si ceea ce am apreciat la jucatorii mei a fost seriozitatea, in ciuda dominarii lor clare", a declarat Neeskens la finalul jocului.
Sundowns, lider in prima liga sud-africana, a deschis scorul in minutul 7, iar la pauza conducea cu 10-0.
Hlompho Kekana a marcat de sapte ori, Nyasha Mushekwi de sase ori si Richard Henyekane de cinci ori.